Altany ogrodoweElewacje drewnianePlace zabaw dla dzieci Pellet cenaWPCpergole do ogrodubrykiet drzewnywiata na drewno czyli drewutniadrewno egzotyczne jako drewno tarasowePodłogi drewniane w twoim domudeska tarasowa na każdą kieszeńdeska tarasowa na każdą kieszeńModrzew syberyjski - trwała deska na trwały tarasDomek ogrodowy - z drewna jak za Mieszka!Wyroby z drewna - dla szyku i elegancji

Wiata na drewno

logo

Projektując dom każdy chce aby wyglądał on jak najpiękniej, a każdy detal taki jak wiata na drewno musi przykuć uwagę. Coraz częściej też są montowane kominki w salonach. Ludzie chcą mieć rzeczywiście ciepły i rodzinny klimat, w którym można ogrzać się przy ciepłym kominku i wypić dobrą gorącą herbatę.

Drewutnia - magazyn na opał

zadaszona wiataprosta drewutniaJednak decydując się na taką formę ogrzewania domu należy pamiętać że trzeba dodatkowo wygospodarować miejsce w ogrodzie gdzie będzie można przechowywać drewno na opał. Idealnie nadaje się do tego typowa wiata na drewno. Jest ona dlatego dobra, ponieważ zapewnia ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi a jednocześnie dba o dobre przewietrzanie małego pomieszczenia z drewnem. Nasz ogród jest także wizytówką naszego domu dlatego o jego wygląd należy również zadbać. Doskonale nadają się do tego drewniane elementy, które pozwolą na stworzenie albo schowka na drewno, altanki na upalne wieczory i dni a także różnego rodzaju siedziska. Wiata na drewno jest bardzo łatwa do zrobienia. Dzięki tak bogatemu asortymentowi jaki znajdziemy we wszystkich sklepach ogrodowych można kupić gotowe drewniane elementy i wtedy wystarczy je tylko złożyć. Dla bardziej ambitnych można kupić zwykłe panele drewniane i samemu złożyć wiatę chroniącą drewno.  Drewutnie mające służyć do ozdoby ogrodów posiadają kilka odcieni.
Sosnowa narożna wiata na drewno
W różnych kolorach też znajdziemy te na schowek. Należy też pamiętać o zakupie odpowiednich środków konserwujących, dzięki, którym nasza wiata na drewno będzie w dobrym stanie przez długi czas. A jeżeli będzie dobrze zadbana to dłużej pozwoli na wygodne korzystanie z niej. W zależności od ilości przechowywanego drewna można mieć taki schowek, który umieszcza się obok ściany budynku lub może być wolnostojący. Dla lepszej i przede wszystkim naturalnej ozdoby można posadzić bluszcz, który w wyjątkowo delikatny i piękny sposób oplecie drewniane kratki wiaty.

Gdzie postawić wiatę na drewno?

Mając w domu ogrzewanie drewnem opałowym warto mieć przy domu odpowiedni schowek na drewno, aby było dzięki niemu suche. Coraz więcej osób stawia w ogrodzie lub przy domu coś takiego jak wiata na drewno. Dzięki niej opał jest chroniony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz dba o jego dobre przewietrzenie. Takie schowki mogą być różnej wielkości. W zależności od ilości przechowywanego drewna mogą być na tyle małe, że stawiane są przy ścianie budynku lub na większe zapasy są wiata na drewno wolnostojące. Dzięki bogatemu asortymentowi jaki posiadają sklepy ogrodowe można dostać w różnych kolorach drewno na złożenie schowka.
płaska ścienna wiata na drewno

Wiata na drewno - nalepsi producenci

Oprócz tego są w ofertach panele, które jednocześnie mogą mieć ozdobną kratkę. Zatem wiata na drewno może upiększyć nasz ogród swoim wyglądem. Plusem takiej wiaty jest też zawsze poukładane drewno dzięki czemu łatwiej jest go później wyciągać. Stawiając taki schowek trzeba pamiętać również o zakupie odpowiednich środków konserwujących, które wzmocnią naszą konstrukcję. Wiatę można wykonać samemu lub poprosić o wykonanie w sklepie. Każdy kto posiada ogrzewanie drewnem opałowym powinien dbać o swój opał bo potem znacznie szybciej rozpala się w piecu. Wiata na drewno wkomponuje się do każdego ogrodu nadając mu cieplejszych barw. W zależności od upodobania może być dodatkowo ozdobiona pięknie pnącym się po niej bluszczem. W ten sposób uczynimy nasz ogród bardziej tajemniczym i jeszcze bardziej zielonym. Można zamontować także wcześniej już wspomniane panele drewniane ozdobne co również przyczyni się do oryginalnego i pięknego wyglądu schowka na drewno. Natomiast kiedy chcemy mieć więcej drewnianych elementów w ogrodzie, to można postawić drewniana altankę, lub stylową ławeczkę dookoła której będą rosły kolorowe kwiaty.

Altany

Elewacje drewniane

Place zabaw

Pellet

Deski Kompozytowe

Pergole

Brykiet

Wiata na drewno

Drewno Egzotyczne

Podłogi Drewniane

Deska tarasowa

Tarasy Kompozytowe

Modrzew

Wyroby z drewna


Created by LumberJack